راهنمای ثبت نام غیرحضوری

 

کارگزاری سهم آشنا به منظور سهولت و بهبود در ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی، خدمتی نو و منحصر به فرد در زمینه صدور کد بورسی و کد معاملات آنلاین به صورت غیرحضوری معرفی می نماید. شما می توانید فقط یکبار به سامانه آشنا اکسپرس به آدرس express.abco.ir مراجعه و با صرف چند دقیقه اطلاعات خود را تکمیل و ثبت نام نمایید.

راهنمای مراحل ثبت نام در آشنا اکسپرس

 
  1. برای ورود به سامانه ثبت نام غیرحضوری آدرس express.abco.ir را در مرورگر کروم یا فایر فاکس وارد نمایید. پس از ورود به سایت گزینه افتتاح حساب جدید را انتخاب کنید.
  2. بعد از انتخاب گزینه افتتاح حساب جدید وارد صفحه تکمیل مشخصات خواهید شد که باید تمام آیتم ­های مشخص شده را تکمیل و در آخر گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید.
  3. بعد از ثبت نام کد فعال سازی چهار رقمی به ایمیل شما ارسال می ­شود. پس از وارد کردن کد فعالسازی گزینه بررسی کد فعال سازی را کلیک نمایید تا به مراحل تکمیل ثبت نام وارد شوید.
  4. پس از ورود به صفحه تکمیل ثبت نام، باید ۵ مرحله ثبت اطلاعات را در سیستم انجام دهید (اطلاعات شخصی – اطلاعات بانکی- تصویر مدارک- احراز هویت و آزمون آنلاین).

۴-۱- اطلاعات شخصی

در قسمت اطلاعات شخصی مطابق نمونه باید تمام فیلدهای مشخص شده (نام پدر، شماره شناسنامه، تاریخ تولد،….) تکمیل گردد و سپس وارد مرحله بعدی شوید.

وارد کردن معرف در صورت عدم وجود الزامی نیست.

۴-۲- اطلاعات بانکی

در مرحله ثبت اطلاعات بانکی مطلابق نمونه باید اطلاعات بانکی خود (شماره حساب بانکی، شماره شبا، …) تکمیل گردد.

۴-۳- پیوست مدارک

در این قسمت باید اسکن رنگی کارت ملی (پشت و رو)، شناسنامه، توضیحات شناسنامه (در صورت وجود) و مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم) پیوست گردد.

مدرک تحصیلی برای دریافت کد معاملات آنلاین الزامی است در غیر این صورت تنها کد بورسی و کد معاملات آفلاین (اینترنتی) برای شما صادر خواهد شد.

۴-۴- احراز هویت

در قسمت احراز هویت باید نوع قرارداد درخواستی (اینترنتی، آنلاین،… ) و نحوه احراز هویت (مراجعه به دفتر اسناد رسمی، مراجعه حضوری به نزدیکترین شعبه کارگزاری، مراجعه حضوری به شعب منتخب بانک حکمت، مراجعه به ادارات پست دولتی، اعزام کارشناس) را انتخاب نمایید سپس گزینه ثبت و شروع آزمون فعال می شود.

۴-۵- آزمون آنلاین

پس از انتخاب گزینه ثبت و شروع آزمون وارد صفحه آزمون آنلاین خواهید شد در این مرحله پس از پاسخ به سوالات و کسب حد نصاب آزمون پیغام قبولی در آزمون به شما اعلام می ­شود.

پس از انجام مراحل بالا، ثبت نام سیستمی شما در آشنا اکسپرس به پایان رسیده است. برای احراز هویت و ثبت نام نهایی و همچنین چگونگی دریافت کد بورسی و کد معاملات آنلاین خود، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

۴-۵- ثبت‌نام در سامانه

پس از ثبت نهایی در آشنا اکسپرس، ثبت نام در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) و دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی الزامی خواهد بود.